vidunas33333

header 

Vydūno muziejus

1993 m. Lietuvos valstybės lėšomis Kintuose buvo baigta restauruoti 1705 m. statyta  Kintų parapijos pradinė mokykla, kurioje gyveno ir mokytojavo Vilhelmas Storostas (Vydūnas). 1994 m., minint rašytojo gimtadienį, šiame name buvo atidarytas Vydūno muziejus, o buvusiose mokyklos klasėse – Šilutės dailės mokyklos Kintų skyrius ir Šilutės r. vaikų meno mokyklos pianino klasė.

Vydūno muziejus – vienintelė vieta Lietuvoje, kur saugoma didžiausia rašytojo kūrybos ir gyvenimo faktus liudijančių eksponatų kolekcija ir pats įspūdingiausias asmeninis Vydūno   muzikinis instrumentas – Arfa. Ją vietos entuziastai 1988 m. surado Taline  (Estija) ir parvežė į Kintus.  

Nuo 2002 m. muziejus reorganizuotas į Kintų Vydūno kultūros centrą. Įvairiais renginiais ir projektais tęsiama rašytojo kūrybos ir gyvenimo idėjų sklaida. Šioje veikloje noriai dalyvauja  Šilutės r. vaikų meno mokyklos Kintų dailės ir muzikos skyriaus mokytojai ir moksleiviai.

Kintų parapijine mokykla Vydūno muziejus

1994 m. kovo 19 d. atidarytas Vydūno muziejus.        

 1988 balandis

Vydūniečiai  Saulius Sodonis, Kazys Budginas, Šarūnas Laužikas surado Taline Vydūno arfą. 

1988-04-09 iš kairės-Aleksandras Žalys Gediminas Pilaitis Justas Mickevičius

 „Vydūno namo“ restauracijos iniciatyvinė grupė: Aleksandras Žalys, Gediminas Pilaitis, Justinas Mickevičius.   

1-1988-05-08Vydūno draugijos steigiamasis susirinkimas-iš kairės Domas Kaunas -Dionizas Varkalis-Vacys Bagdonavičius-Petras Jakštas-Saulius Sodonis-Virgilijus Skirkevičius

Vydūno draugijos steigiamasis susirinkimas. Iš kairės: Domas Kaunas, Dionizas Varkalis, Vacys Bagdonavičius,  Petras Jakštas, Saulius Sodonis, Virgilijus Skirkevičius.
 

                                    

Irish gambling website www.cbetting.co.uk Paddy Power super bonus.