BAIGIAMAS ES PROJEKTAS GENIUS LOCI
Kintų Vydūno kultūros centras kartu su partneriu (Neringos muziejais) įgyvendino projektą „Genius Loci dialoge ir judėjime: erdvės kūrimas turizmo plėtrai“. Šis projektas yra bendradarbiavimo projektas, apjungiantis dviejų kultūros institucijų patirtį, kurios saugo ir puoselėja visame pasaulyje žinomų Nobelio premijos laureato Th. Manno ir filosofo Vydūno atminimą.
Projekte kultūros ir istorijos paveldas buvo laikomas pagrindiniu vietos socialinio ir ekonominio vystymosi šaltiniu. Juo siekiama išplėsti kultūros paveldo ir vietinių žmogiškųjų išteklių naudojimą turizmo plėtrai Nidoje ir Kintuose.
Projekto tikslai:
- skatinti vietinį ir renginių turizmą, siekiant įtraukti auditoriją į naujų muziejinių produktų kūrimą bei skatinti dalyvavimą kultūriniuose renginiuose (festivaliuose po atviru dangumi).
- didinti 2 muziejų patrauklumą turistams, tobulinant jų techninius gebėjimus renginių po atviru dangumi organizavime bei modernių turizmo paslaugų keliautojams teikime.
Kintų Vydūno kultūros centras projekto metu įsirengė kiemo puošmeną – muzikinį Vydūno suolelį. Dar 2018 m. Kintų Vydūno kultūros centras pradėjo vystyti muziejaus kiemo erdvių atvėrimo lankytojams idėją, kadangi šviesos, muzikalumo ir atraktyvių objektų įrengimas didina lankytojų trauką ypač tamsiuoju sezono laikotarpiu. Tuo tikslu buvo įsigytas dailininko Manto Maziliausko ir architekto Egidijaus Vidrinsko meninės instaliacijos projektas „Vydūno suolelis“, kuris primena Vydūno muziejuje saugomą unikalų eksponatą, asmeninį rašytojo instrumentą - arfą. Suolelio instaliacijai instaliuotas apšvietimas ir garso takelis, kad lankytojas užėjęs į suolelio erdvę galėtų klausyti Vydūno sukurtų dainų chorams bei jo mėgstamų Mažosios Lietuvos liaudies dainų, tuo pačiu susipažinti su Mažosios Lietuvos etnokultūriniu ir tautosakiniu paveldu.
Nors suolelio įrengimas buvo pagrindinis projekto akcentas, tačiau projekto lėšomis įsigyta ir įrengta dar daug muziejaus naujienų. Viena jų – audio gidas, kuris suteikia galimybę Lietuvos ir užsienio lankytojams lankantis dvylikoje muziejaus stotelių, savarankiškai susipažinti su Vydūno gyvenimu, filosofine ir kultūrine veikla. Jose lankytojas išgirs informaciją apie muziejaus įkūrimą, muziejaus įkvėpėją žymų lietuvių rašytoją, filosofą, švietėją, muziką, kultūros veikėją Vilhelmą Storostą – Vydūną. Audio gidas įdiegtas lietuvių, anglų, vokiečių ir rusų kalbomis.
Projekto lėšomis taip pat įrengtas muziejaus kiemo apšvietimas, informaciniai ženklai, atnaujinta svetainė, įsigyti baltiško stiliaus rūbų komplektai, kompiuteris, mobili garso įranga. Projekto metu surengti trys Vydūno šviesos festivaliai, kurie sukvietė miestelio ir rajono svečius į šviesos fiestą tamsiojo sezono metu. Renginių metų dalyviai stebėjo ugnies ir lazerių šou, šoko ir dainavo įvairūs kolektyvai.
Projekto numeris - LT-RU-3-104. Projekto trukmė – 2021-06-18 - 2023-02-17.
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos ir Šilutės rajono savivaldybės lėšomis.
Ši publikacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už publikacijos turinį atsako tik Kintų Vydūno kultūros centras ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.